toptan künefe

Toptan Künefe

Toptan Künefe Satışı – Antakya – Ucuz & Kaliteli

1942 yılında Türkiye’ye giriş yapan künefe bugün çok büyük değişim ve gelişim göstererek fark edilir boyutlara ulaşmıştır. İllerde ilçelerde toptan künefe satışları başlamış, herkes en iyi künefeyi üretmek için birbiri ile yarışır olmuşlardır. Ancak 75 sene önce olduğu gibi bugün de künefesinin anavatanı Antakya’dır ve en iyi toptan künefe ustaları orada bulunmaktadır. Dolayısı ile en iyi künefeler de orada bulunmaktadır. Ancak gelişen teknoloji ve durmak bilmeyen teknolojik çalışmalar ile yollar kısalmış, her il birbiri ile anında iletişime geçer olmuştur. Bu sebepten dolayı Antakya’dan kilometrelerce ötede Antakya künefesi yemeniz mümkündür. Bu işlem şoklama künefe ile yapılabilmektedir. Ayrıca şoklama künefe ile dilediğiniz zaman pişirip yiyebileceğiniz künefeler her an elinizin altında olur. Künefede genel olarak iki madde kullanılmaktadır. Kadayıf ve özel künefe peyniri bu iki maddedir. Yardımcı maddeler olarak tereyağı, toz şeker, limon, su ve süslemesi için çam fıstığı kullanılmaktadır. Bu ürünler usulüne göre işlendiğinde ortaya muhteşem bir lezzet çıkmaktadır.

Profesyonel Künefe İmalatı

Künefe yapımı zahmetli bir iştir. Her birey canının istediği zaman künefe yapamayabilir. Hem gerekli olan ürünler bakımından hem de yapım aşamasının zorluğu bakımından künefe yapmak külfetli bir iştir. Biz yine de yapmak isteyenler için tarifini verelim. Ancak unutulmamalıdır ki yaşadığınız ilde mutlaka toptan künefe satışı yapan ve porsiyon siparişleri de alan kaliteli bir künefeci mutlaka vardır. Öncelikle kadayıfımızı tel tel yapıp havalandırıyoruz. Daha sonra üzerine tereyağı döküyoruz ve özel künefe peynirimizi yayıyoruz. Daha sonra ikinci kat kadayıfımızı birinci kat kadayıf ve serpiştirdiğimiz peynirin üzerine örtüyoruz. Bu kombineyi orta boy bir tencerede pişiriyoruz. Piştikten sonra üzerine şerbet döküp afiyetle yiyoruz. (Özel künefe peyniri olmayanlar dil peyniri kullanabilirler. O da yoksa lor peyniri kullanabilirler. Buradaki maksat tuzsuz peynir kullanmamızdır.)

Künefe Dükkânları İçin Toptan Künefe
Künefe satışı yapmak ve halkını bu lezzetten mahrum bırakmak istemeyen esnaflar için kurulmuş bu firmalar toptan künefe satışı yapmaktadırlar. Başlıca amaçları en iyi künefeyi en kısa zaman içerisinde istenilen yere ulaştırmaktır. Birçok insan bu sayede yaşadığı yerde künefenin tadına varabilmektedir. Bu tür bir sipariş vermek için illa tüccar olmanıza gerek yok. Kendi evinize de künefe siparişi verebilirsiniz. Yeni nesil şoklama sistemi ile künefeleriniz dondurucunuzda beklesin siz dilediğiniz zaman pişirin ve künefenin şahane lezzetini tadın. Ancak bu konuda dikkat edilmesi gereken bir konu sipariş verdiğiniz firmanın kaliteli bir firma olmasına dikkat etmenizdir.

Kaliteli Firmalar Tercih Etmenin Önemi
Birçok insanın kafasını neden kaliteli firma tercih etmeliyim sorusu meşgul etmektedir. Ancak bu sorunun cevabını açık. Kaliteli firmalar kaliteli ustalara sahiptirler ve dolayısı ile kaliteli künefeler üretirler. Yalnızca usta açısından değil kullanılan malzemelerin kalitesi, üretildiği ortamın sterildurumu gibi etkenler de hem künefenin lezzeti açısından hem de insan sağlığı açısından azami titizlik gösterilmesi gereken konulardandır.

Kaliteli Firmalar Ne Tür Özelliklere Sahiptir?
• Kaliteli bir firma tecrübeli ve alanında uzman ustalara sahiptir.
• Kaliteli bir firma müşterisinin damak zevkine uygun, kaliteli künefeler üretir.
• Kaliteli bir firma müşterilerinin memnuniyeti her şeyden ön planda tutarak hareket eder.
• Kaliteli bir firma her yıl ürettiği malın kalitesini artırmak için çalışmalar yapar.
• Kaliteli firma insan sağlığına zarar vermeyecek malzemeler kullanır, künefeleri steril ortamlarda üretir, paketler.
• Kaliteli firmaların fiyatları uygundur. Çünkü sizden yalnızca sunduğu hizmetin ücretini alırlar daha fazlasını talep etmezler.

Künefe peyniri fiyatları için tıklayınız…